Sauna Sucha

Sauna sucha osiąga temperaturę do maksymalnie 110°C, a z kolei wilgotność powietrza wynosi około 20%. Niezwykle wysoka temperatura jest ściśle związana z piecem, który posiada kamienie rozgrzewające się do odpowiedniej temperatury. W saunie suchej kamienie te nie zostają polewane wodą (w przeciwieństwie do sauny mokrej). Sauna sucha producent – SPA-SYSTEM produkuje ten rodzaj saun głównie z wysokiej jakości drewna, między innymi świerku skandynawskiego, cedru bądź jodły kanadyjskiej. Sauna sucha posiada całą gamę zalet, wśród których zaliczymy przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn, pozbycie się stresu, który jakże często dotyka ludzi w dzisiejszych czasach, sauna sucha oczyszcza pory, skóra oddycha swobodnie, nawilża się. Sauna sucha to również pozbycie się bólu w mięśniach oraz stawach, obniżenie ciśnienia krwi, następuje ułatwienie oddychania zarówno w trakcie wizyty, jak i po.

Sauna sucha to również sekret zachowania młodego wyglądu, gdyż skóra uelastycznia się, oddycha, oczyszcza i pozostaje promienna na długie lata.

Przez wzgląd na wysoką temperaturę, z sauny suchej powinno korzystać się maksymalnie przez kilka minut, później zafundować sobie krótką przerwę i powtórzyć sesję do maksymalnie trzech razy. W trakcie korzystania z sauny suchej nie można zapominać o uzupełnianiu ubytków wody w organizmie.

sauna sucha na wymiar

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą saun na wymiar

zapraszamy do kontaktu